Lustrzane meble są kojarzone przede wszystkim z urządzaniem wnętrz w stylu glamour, ale  można je wprowadzać także  do pomieszczeń utrzymanych w bardziej nowoczesnej stylistyce. Ich nowoczesna, nieco  surowa forma sprawdzi  się także w aranżacjach w stylu minimalistycznym czy modern. Z pewnością  te błyszczące niespotykane meble  doskonale komponować się będą z wieloma schematami kolorystycznymi i oraz z zarówno z prostymi formami jak i wzorzystymi teksturami, zawsze stanowiąc ciekawy akcent nadający wnętrzu blasku i  stylu.  Przywodzą na myśl styl lat 30-tych -elegancki i luksusowy.

meble_lustrzane-7

Lustrzane meble  to także doskonały sposób na stworzenie jasnego i przestronnego wnętrza. Meble te  wizualnie zwiększają przestrzeń i czynią je bardziej lekkimi. .  Nawet drobny mebel jak stolik czy toaletka rozświetlą przestrzeń, pozwalają grać refleksami i kolorami spajając całe wnętrze .

Co może być bardziej glamour niż lustrzana toaletka w sypialni w zestawieniu z pluszowym pikowanym fotelem. Teksturowane krawędzie i stożkowe nogi mogą nadać lustrzanym meblom bardziej klasyczny styl współgrający z pikowanymi tapicerowanymi meblami i tkaninami w klasyczne wzory. Natomiast zestawienie z kolorowymi, prostymi formami i teksturami  stworzy efektowny, pogodny, nowoczesny  klimat powielając w odbiciach barwy i kształty.

Warto przemyśleć ustawienie mebli tak aby zyskać najlepszy efekt. Umiejscowimy ich  naprzeciwko okna pozwoli odbić światło dzienne  i rozświetli pomieszczenie, dodatkowo  podkreślając  piękno lustrzanej komody czy toaletki. Niesamowitą grę świateł uzyskamy także przez odbicie promieni lampy lub żyrandola. Należy pamiętać  o tym co odbije się w powierzchni mebla, aby nie spowodować wrażenia chaosu, tylko wydobyć i powielić to co najładniejsze w wystroju pomieszczenia. Lustrzana komoda  ustawiona w ciemniejszej części pokoju  odbijając światło  tworzy efekt dodatkowej przestrzeni. Lustrzany mebel, ozdobny sam w sobie,  stanowi też spektakularne tło dla dodatków, drobiazgów lub kwiatów, multiplikując efekt eleganckiego przepychu.

meble_lustrzane-2

Minusem używania takich mebli jest konieczność  odpowiedniego  czyszczenia lustrzanych powierzchni, z użyciem  odpowiednich preparatów. Mało praktycznym zastosowaniem jest ustawienie takich mebli w łazience gdzie  są one stale narażone na powstawanie zacieków z wody i detergentów. Warto jednak poświęcić odrobinę więcej czasu na pielęgnację mebla, gdyż dzięki temu zyskamy niepowtarzalny efekt. Sposobem na uniknięcie pozostawiania na lustrzanej powierzchni śladów, jest zastosowanie  odpowiedni o profilowanych  uchwytów  do szuflad i szafek co zmniejszy konieczność dotykania powierzchni mebla.

meble_lustrzane-5

Bez względu na styl i formę , klasyczne czy nowoczesne, lustrzane meble wyglądają  po prostu wspaniale,  czynią wnętrza spektakularnymi, wprowadzając nastrój  luksusu i elegancji. .Płynnie łączą się  aranżacjach rozmaitym stylami tkanin,  mebli i dodatków nadając im   niezmiennie elegancki charakter.

POLECAMY

Pin It on Pinterest

Share This