Manuel Canovas– twórca jednej z najsłynniejszych marek w świecie tkanin. Wciąż podróżuje, czerpiąc inspiracje z kultur całego świata. Manuel Canovas w Indiach podgląda kolory, a w Japonii kreskę. Potem wzory przenosi na tapety i tkaniny .Wydawało się że zniknął odchodząc na emeryturę, ale nadal zaskakuje nowymi kolekcjami tkanin i tapet. Dziś wchodzi w skład słynnej grupy Osborne & Little.  Styl projektanta  rozwijał się przez lata i stał się znany na świecie dzięki  wspaniałej kolorystyce i niezwykłej plastyczności wzorów inspirowanych różnymi  epokami historycznymi, odległymi  kulturami i egzotyczną roślinnością.

Styl Manuela Canovas’a znakomicie pasuje do wnętrz eklektycznych, łączących motywy egzotyczne, barwną ornamentykę z nowoczesnymi formami.  Unikatowe druki  i hafty na jedwabiu, lnie i bawełnie,  żakardy i plusze dobrze prezentują się zarówno ze współczesnymi meblami,  jak i antykami  tworząc świeże i dynamiczne zestawienia. Wzory bardzo oryginalnie prezentują się na dekoracjach okiennych i meblach tapicerowanych. Znakomitym uzupełnieniem tkanin dekoracyjnych są tapety ścienne utrzymane w tej samej stylistyce.  Meble pokryte wzorzystymi tkaninami mogą w swojej podstawowej formie być bardzo proste, lub przeciwnie uzupełniać bogatą ornamentykę skomplikowaną formą. Dodatki w postaci poduszek i zasłon z kolekcji nadają wnętrzom wyrafinowanej, niezobowiązującej elegancji. Te ekskluzywne materiały i tapety  wyróżniają się harmonią kolorów i bogactwem wzorów. Stylowe projekty i znakomite tkaniny sprawiają, że kolekcje Manuel Canovas’a są idealne zarówno do wnętrz prywatnych
i komercyjnych. Bogactwo kolorów i wzorów idzie tu w parze z najwyższą jakością, można być pewnym ze meble pokryte tkaniną od Manuela Canovas’a będą unikatową ozdobą wnętrz przez lata.

Zapraszamy do obejrzenia galerii i kolekcji tapet i tkanin w naszym sklepie – większość wzorów dostępna jest także w innych kolorach.
Zachęcamy też do obejrzenia wzorników z tkaninami i tapetami  Manuel Canovas w naszym showroom’ie w Warszawie na ulicy Ordona gdzie do o tkanin będą mogli Państwo dobrać odpowiednie tapety oraz zobaczyć kolekcje innych projektantów.

Pin It on Pinterest

Share This